1. /
  2. Neden Biz?

Etiler Sanat Merkezi, kendini nitelikli bale ve dans eğitimine adamıştır. Gayemiz, çocuklarımıza sağlam bir bale temeli oluştururken, onlara sadece teknik üstünlükler kazandırmak değil, baleyi keyif alarak yapmaya ve sevmeye yöneltmektir. Bu sebepten ESM’de emniyetli bir yaklaşımla bale teknik öğretilirken, balenin artistik özelliğine büyük önem verilir.

Misyonumuz, balede ve eğitim programımızdaki diğer danslarda ve derslerde ‘Doğru, sağlam ve keyifli eğitim veren bir okul’ olarak iz bırakıp ömür boyu hatırlanmaktır.

BALE VE DANS OKULU SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Her bale okulunun aynı olmadığını düşünerek velilerin veya bale ve dans öğrencilerinin aşağıdaki özelliklere dikkat etmesini öneririz:

  • Eğitim kadrosu tutkulu, ciddi ve profesyonel tecrübelere sahip mi?
  • Bale eğitimi programları, öğrencilerin RAD ve MEB sertifikaları, konservatuvara hazırlık ve yıl sonu gösterisi gibi ciddi hedeflere yönelik gelişmeleri için planlanıyor mu? Bunları değerlendirmek için incelediğiniz bale okulunun ileri seviye öğrencilerini ders esnasında görmenizi öneririz.
  • Bale, dans okulu ve çevresi güvenli ve temiz mi?
  • Dış kapı sadece içeriden açılabilmeli, küçükler için çocuk kilidi olmalı, ayrı acil çıkış kapısı olmalıdır. Bale dersi esnasında girişte bir görevli her an yardıma hazır bulunmalıdır.
  • Bale ve dans zemini, diğer spor dallarında olduğu gibi eklem yerlerine, omuriliğe ve kemiklere en az yük bindirecek esneklikte ve bale ve dans hareketlerinin doğru ve güvenle yapılabilmesi için kontrollü kayganlıkta hazırlanmalıdır. Doğru esneklik ancak özel zemin altyapısı ile temin edilir. Zeminin yüzer-yaylı sistem, altyapı üzerine masif ağaç olması statik, elektriksiz ve sessiz olması bakımından tercih edilmelidir.
  • Havalandırma bale, dans ve pilates çalışmalarına uygun olmalıdır.
  • Kalabalık sınıflar dersin kalitesini düşürebilir bu yüzden bale derslerindeki, dans ve pilates sınıflarındaki öğrenci sayısı sınırlı tutulmalıdır.
  • Ulaşım ve otopark kolaylıkları olmalıdır.
× Whatsapp Chat