HAFTALIK DERS PROGRAMI
Salı-Perşembe // 12:00 – 13:00, Melike Günal Öziş
Salı-Perşembe // 19:00 – 20:00, Elif veya Neslihan

Faydaları:
– Sıkı ve güçlü karın ve sırt kasları sağlar.
– Esneklik oluşturur.
– Vücut duruşunu destekler.
– Kas kontrolünü sağlar.
– Doğru nefes alıp verme öğretisiyle oksijen kullanım randımanını artırır.
– Fitnes düzeyini arttırır.
– Sakatlanma riskini azaltır.
– Konsantrasyon gücünü arttırır.
– Atletik performansı arttırır.

PİLATES EĞİTİMİ
Pilates nedir, Faydaları nelerdir?
Pilates, Doğu ve Batı felsefelerini barındıran yoga, dans, dayanıklılık-kuvvet antrenmanlarından ve jimnastikten parçalar taşıyan bir metottur. Joseph Pilates tarafından 1920 yılında zihni ve vücudu ilişkilendirmek, çalıştırmak amacıyla geliştirilmiştir. 500’e yakın kontrollü hareketler içeren egzersiz yöntemi dayanıklılık, esneklik ve kas gelişimi ile vücudun hareket kabiliyeti ve vücut duruşu (posture) geliştirilmektedir.

– 10 seans sonunda kendinizi iyi hissedecek, farkı hissetmeye ve vücudunuzu tanımaya başlayacaksınız.
– 20 seans sonunda yeni bir vücuda sahip olmaya başlayacak, farkı görecek ve fiziksel uygunluk düzeyini arttıracaksınız.
– 30 seans sonunda tamamen yenilenmiş bir vücuda, özellikle de sağlıklı, sıkı karın ve sırt kaslarına sahip olacaksınız.
Pilates’in diğer egzersizlerden farkı yöntemi ve uygulama biçimidir. Pilates, zihni vücut hareketlerine, karın/sırt bölgesini geliştirmeye, vücut koordinasyonu kazanmaya odaklamaktadır.

Pilates’te tüm vücut çalıştırılmaktadır. Karın/sırt (core) bölgesini çalıştıran, omurganın dayanıklılığını arttırmaya ve eklemlerin hareket kabiliyetini geliştirmeye yönelik hareket zincirlerinden oluşur.
Bu egzersiz sistemi ile zihinsel ve fiziksel olarak yenilenmiş hissedersiniz
Özetlemek gerekirse Pilates core bölgesini geliştiren, kasların dayanıklılığını arttıran, vücut duruşunu düzelten mükemmel egzersizleri içerir.

Kimler için uygundur?
Pilates egzersizleri her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemdir.. Dansçılar, sahne sanatçıları ve sporcular tarafından özellikle tercih edilmektedir, çünkü karın/sırt bölgesindeki derin kas güçlenmesini sağlarken tüm vucut kaslarını kalınlaştırmadan sıkı bir görüntü sağlamaktadır. Ayrıca Pilates duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir.
Pilates egzesizleri ,Hamile kadınlarda konsantrasyon ve nefes çalışmalarında ,doğum sonrası karın bölgesi ve pelvik tabanında kaslarının güçlenerek sıkılaşmasında ve toparlanmasında etkilidir.

× Whatsapp Chat