1. /
  2. Eğitim Programları
  3. /
  4. Çocuklara Özel

Bale, hem çocuklar hem de yetişkinler için, yaşam boyu sağlıklı yaşam için bütüncül bir yaklaşımdır. Mesela çocuklara odaklanalım. Okul sonrası aktiviteler söz konusu olduğunda, çocuklar bu günlerde hiç olmadığı kadar fazla seçeneğe sahipler. Peki neden bale için zaman ayırmalılar? Birçok insan bale derslerini sadece bir balerin olmak için aldığını sanıyor – ama bu doğru değil! Baleye bütünsel sağlık açısından baktığımızda, sağladığı faydalara sahip olabilecek çok az sayıda aktivite vardır. Yaptığınız her şey bale ile geliştirilebilirmeniz mümkün!

Bale ‘nin İlk Dört Faydası

1. Fiziksel koordinasyon, zarafet ve duruş.
Balenin temel prensipleri denge, koordinasyon, güç ve duruşa odaklanır. Her egzersiz ve adım, bunlara dayanarak güçlü ve yetenekli bir dansçı/balerin oluşturur. Sonuçta, Niyet ve koordinasyonla hareket edebilen uzun, güçlü kaslar. Fiziksel faydaları çok iyi, futbolcular bile antrenmanlarında bale kullanıyor!

2. Zihinsel güç ve odak.
Bütün bu bale fiziksel talepleri ile beyninizin ne kadar iş yaptığını hayal edin! Çocuklar, atlamak için ayaklarını koordine etmek için çok çalışırken, beyinleri sürekli olarak nöroplastisiteyi artıran yeni sinir yolları inşa ediyorlar. Nöroplastisite öğrenme, hafıza ve anlama geliştirir. Ek olarak, bale ustası olabilmek için disiplini ve odağı alır. Çocuk ne kadar erken bale başlarsa, o kadar uzun süre mükemmelleşmeleri ve bu odağı geliştirmeleri gerekir.

3. Sosyal beceriler geliştirir.
Bir bale sınıfında dinamik benzersizdir. Ortak bir neden için buradayız: dans etmeyi seviyoruz! Birini dinlemek, başkasının yaratıcı fikirlerini kabul etmek ve hareket yoluyla kendi fikirlerini geliştirmeye teşvik etmek, bale derslerinin eşsiz bir parçasıdır.

4. Güven verir.
Seyirci önünde sahnede sahne almak küçük bir iş değildir. Bazı çocuklar performans heyecanı yaşar, bazıları inanılmaz derecede gergindir. Bu korkuların üstesinden gelme güveni bale dersinde yıl boyunca inşa edilmiştir. TüM çocuklar performanstan sonra kendilerini iyi hissederler- sıkı çalışmalarındaki gururları aşikâr ve gelecek yıl onlarla birlikte bu deneyimi yaşayacaklar.

× Whatsapp Chat